12 września 2016

Najwyższe odszkodowanie z roku 2007

W prowadzonej przez Kancelarię BFP sprawie przyznano najwyższe wówczas (w roku 2007) odszkodowanie za błąd medyczny – 700 tys. zł.

  • Suma odszkodowania: 700 tys. zł, rekordowe odszkodowanie na rok 2007.
  • Sprawa: błąd medyczny.

Pomyłka tragiczna w skutkach

Tragedia rozegrała się w 2002 roku w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. 4-letni wówczas chłopiec został sparaliżowany od klatki piersiowej w dół. W wyniku pomyłki personelu dziecku podłączono niewłaściwą kroplówkę, która wtłoczyła do jego kręgosłupa ok. 1,5 litra płynu, co wywołało trwały paraliż.

Sąd przyznał rację poszkodowanemu

Sąd Okręgowy w Katowicach przyznał poszkodowanemu taką wysokość zadośćuczynienia, jakiej dochodziła rodzina. Nie dociera jeszcze do mnie, że sąd zasądził takie pieniądze, o jakie walczyliśmy. Są one bardzo potrzebne mojemu dziecku. Bo co z nim będzie, gdy nas zabraknie? – komentowała matka, która wciąż ma nadzieję, że jednak jedna z kolejnych operacji pozwoli jej dziecku znów chodzić.

Precedensowy rekord

Miejmy nadzieję, że orzecznictwo dotyczące podobnych spraw pójdzie w tym samym, dobrym kierunku i że sądy będą nakazywały wypłatę podobnych kwot – komentowała wówczas mec. Budzowska. Jak się później okazało, także w innych sprawach prowadzonych przez Kancelarię Budzowska Fiutowski Partnerzy, ten sprawiedliwy dla pacjentów trend został utrzymany.